Baza wiedzy

Dla kogo obowiązkowe raporty ESG?

wiatraki

Dla kogo obowiązkowe raporty ESG?

💡 „Obowiązkowe raporty nie będą już dotyczyły elity największych spółek giełdowych, ale staną się codziennością także mniejszych podmiotów.”

Agnieszka Skorupińska – wiceprzewodnicząca Komitetu ds. ESG w #KIG i partnerka w CMS Poland komentuje przejęcie dyrektywy #CSRD w sprawie sprawozdawczości korporacyjnej w zakresie zrównoważonego rozwoju przez European Parliament

💬 „Przyjęcie przez Parlament Europejski dyrektywy w sprawie zrównoważonego raportowania (ang.: Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD)) to bardzo ważny krok w kierunku znaczącego zwiększenia wymogów raportowych w zakresie ESG w Europie. Wyraźnie zwiększy się zakres wymagań, ale przede wszystkim poszerzy się liczba podmiotów, które będą raportowały.

Obowiązkowe raporty nie będą już dotyczyły elity największych spółek giełdowych, ale staną się codziennością także mniejszych podmiotów. Te z liczbą pracowników powyżej 250 (nie tylko giełdowe) zaraportują już za 2025 w 2026 roku. A małe i średnie giełdowe spółki to wyzwanie czeka za 2026 rok w 2027 roku.

Wydaje się, że jest jeszcze czas, ale jeżeli wejdą w życie ESRS, czyli europejskie standardy zrównoważonego raportowania to raportowanie będzie naprawdę bardzo wymagające. Przygotowanie do niego należy rozpocząć już dzisiaj.” #sustainability

Agnieszka Skorupińska jest jedną z ekspertek w ramach #SzkołaESG – wspólnego projektu Krajowa Izba Gospodarcza (Polish Chamber of Commerce) ADN Akademia. Już od 23 listopada kolejna edycja kursów dla firm – zachęcamy do zapisów, również na terminy grudniowe.👉 https://lnkd.in/d-mTdSzY