Dyskusja i sesja Q&A
Jeśli interesuje Cię poszerzenie wiedzy z tego obszaru SPRAWDŹ SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE.
Jeśli chcesz nabyć praktyczne umiejętności SPRAWDŹ WARSZTATY.
z ostatnich 30 dni 2990.00 zł netto
nettoDyrektor Zarządzający w firmie ENVIPOL. Specjalizuje się we wspieraniu firm i organizacji w obszarze zrównoważonego rozwoju (analizy, strategie, raporty, szkolenia, itp). Ekspertka z zakresu zrównoważonego rozwoju, GOZ, gospodarki odpadowej, współtwórca i wieloletni Prezes spółki koordynatora Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowego Klastra Kluczowego. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem z obszaru planowania strategicznego i rozwoju biznesu.
Ekspert z ośmioletnim doświadczeniem z zakresu zrównoważonego rozwoju, GOZ, gospodarki odpadowej, Współtwórca i wieloletni Prezes spółki koordynatora Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowego Klastra Kluczowego. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w obszarze planowania strategicznego i operacyjnego, projektowania modeli biznesowych i ekoproduktów, realizacji zrównoważonych projektów, raportowania ESG. Koordynator wielu projektów o charakterze zrównoważonym wdrażanych przez małe, średnie i duże firmy z branży chemicznej, gospodarki odpadowej i recyklingu, opakowaniowej i odzieżowej i innych.
Partnerka kierująca Praktyką ds. Prawa Ochrony Środowiska i ESG | Koordynatorka Zespołu ds. ESG w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Adwokat z piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym oraz partnerką kierującą Praktyką Prawa Ochrony Środowiska i ESG w kancelarii Rymarz Zdort Maruta. Zespół, którego prace koordynuje, świadczy doradztwo w zakresie prawa ochrony środowiska i ESG. Jednocześnie Agnieszka Skorupińska koordynuje też projekty dekarbonizacyjne w ramach praktyki Energetyki i Zasobów Naturalnych.
Specjalizuje się w polskim i unijnym prawie ochrony środowiska oraz zasobów naturalnych, doradzając przedsiębiorstwom w aspektach regulacyjnych, projektach inwestycyjnych. Doradza także w zakresie ESG, w tym raportowania niefinansowego oraz Taksonomii.
Koordynatorka sektora cement/przemysł chemiczny w ramach Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii UE działającej pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju i Technologii Członkini Grupy Roboczej ds. należytej staranności pod auspicjami Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Polsif.
Wykładowczyni akademicka przedmiotów związanych ze zrównoważonym rozwojem.
Odpowiada za koordynację prac Zespołu ds. ESG. Specjalizuje się w raportowaniu zagadnień ESG, tworzeniu i wdrażaniu strategii CSR oraz strategii zrównoważonego rozwoju, projektowanie działań, polityk i procedur z tego obszaru.
Borys D. Sawicki specjalizuje się w bankowości i finansach, koncentrując się na transakcjach finansowania inwestycji, w tym w formule project finance, w szczególności w sektorach energetycznym, infrastruktury i nieruchomości. Aktywnie wspiera klientów w kwestiach związanych ze zrównoważoną transformacją i zrównoważonym finansowaniem, w tym w ocenie zgodności działalności z taksonomią UE i raportowaniem zagadnień zrównoważonego rozwoju.
Oferuje kompleksowe wsparcie w raportowaniu, tworzeniu i wdrażaniu skutecznych strategii zrównoważonego rozwoju w organizacji, compliance, komunikacji bez greenwashingu. Dba o obecność głosu biznesu w mediach. Prowadzi szkolenia, organizuje konferencje, wykłada zagadnienia zrównoważonego rozwoju na uczelniach wyższych – SGGW i Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Była dyrektorką Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz wieloletnią dziennikarką i menadżerką mediów: TVN24, Rzeczpospolitej i PAP.
Manager w Stratego Sp. z o.o. Z branżą funduszy unijnych związany od 2009 roku. W Stratego odpowiada z koordynację prac zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie wniosków o dofinansowanie. Specjalizuje się w projektach badawczo-rozwojowych oraz związanych z inwestycjami w infrastrukturę B+R. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej zdobyte w trakcie pracy w administracji publicznej, po stronie Beneficjenta oraz w branży doradczej.
Dr hab. Joanna Kulczycka, prof. uczelni, prodziekan ds współpracy i rozwoju na Wydziale Zarządzania AGH oraz kierownik Pracowni Badań Strategicznych w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polskiej Akademii Nauk. Autor ponad 200 publikacji (artykułów naukowych, monografii i rozdziałów w monografiach).
Doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania i jakości. Jest autorką i współautorką publikacji o tematyce związanej z zarządzaniem ryzykiem, łańcuchem dostaw, ESG i bioopakowaniami. Praktyk biznesowy i doradca z wieloletnim doświadczeniem. Realizuje projekty doradcze we współpracy z firmami konsultingowymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej m.in. dla przedsiębiorstw z branż FMCG, energetycznej, stalowej, lotniczej, finansowej. Pracowała w spółkach PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. w zespole zajmującym się strukturą finansowania projektu pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.
Od 10 lat związana z UHY ECA Audyt Sp. z o.o. Posiada praktyczną wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie badania sprawozdań finansowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości, jak i Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSR/MSSF). Od roku tworzy i rozwija dział atestacji sprawozdań zrównoważonego rozwoju oraz doradztwa w zakresie ESG jak i Taksonomii w firmie audytorskiej. Jako doradczyni zaprojektowała i wdrożyła proces przygotowania informacji niefinansowych dla spółki notowanej na GPW. Wspierała też klienta w kolejnych latach raportowania niefinansowego w zakresie zbierania i raportowania danych niefinansowych. Autorka publikacji w tematyce związanej z rachunkowością, księgowością oraz ESG, zrównoważonym raportowaniu / raportowaniu niefinansowym. Wykładowczyni studiów podyplomowych w tematyce sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju oraz ESG. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Finanse i Rachunkowość. W 2022 roku ukończyła Studia podyplomowe na kierunku „ESG w praktyce” realizowanych przez Sopocką Akademię Nauk Stosowanych. Od 2022 roku członkini międzynarodowej grupy w UHY International – ESG SIG, która zajmuje się przygotowaniem standardów audytu sprawozdań zrównoważonego rozwoju dla członków sieci UHY oraz pakietu wsparcia w zakresie przygotowania sprawozdań zrównoważonego rozwoju dla klientów. Od 2024 roku członkini Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej.
Doktor nauk społecznych w dziedzinie nauk socjologicznych. Ekspertka w dziedzinie praw człowieka, odpowiedzialnego biznesu, raportowania niefinansowego oraz standardów należytej staranności. Mediator w sprawach cywilnych i gospodarczych. Radca w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie zajmuje się problematyką społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, CSR/RBC (corporate social responsibility, responsible business conduct). Wykładowca Collegium Civitas, Akademii Leona Koźmińskiego i innych uczelni.
Doktor nauk społecznych w dziedzinie nauk socjologicznych. Ekspertka w dziedzinie praw człowieka, odpowiedzialnego biznesu, raportowania niefinansowego oraz standardów należytej staranności. Mediator w sprawach cywilnych i gospodarczych. Radca w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie zajmuje się problematyką społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, CSR/RBC (corporate social responsibility, responsible business conduct). Wykładowca Collegium Civitas, Akademii Leona Koźmińskiego i innych uczelni.
Koordynuje prace związane z wdrażaniem strategii ESG i raportowania niefinansowego w Dom Development S.A. Wcześniej, w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, odpowiadała za zagadnienia klimatyczne, energetyczne, gospodarcze i GOZ. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu i prowadzeniu analiz na potrzeby przygotowania i realizacji projektów strategicznych. Kierowała pracami Krajowej Inteligentnej Specjalizacji „Gospodarka o obiegu zamkniętym”.
Absolwentka kierunku Geografia na Uniwersytecie Warszawskim oraz Gleboznawstwa i Kartografii Gleb w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. W 2021 roku ukończyła Prawo Pomocy Publicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Ekspertka w zakresie Zrównoważonego Rozwoju, która w swojej codziennej pracy wspiera różnego rodzaju organizacje w zmniejszaniu ich niekorzystnego wpływu na środowisko. Specjalizuje się w obszarze zmian klimatu, w szczególności skupia się na obliczeniach śladu węglowego organizacji i produktów. Zajmuje się przygotowywaniem strategii dekarbonizacji oraz przeprowadzaniem weryfikacji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z normą ISO 14064-3. Wspiera firmy w zakresie raportowania niefinansowego oraz do niezależnych organizacji takich jak np. CDP (Climate Change i Supply Chain). Dzięki doświadczeniu zdobytemu w dziesiątkach projektów z obszarów ESG dla różnych branż (zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym) jest w stanie efektywnie wspierać firmy nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktyczną. Regularnie prowadzi szkolenia, które są dla niej okazją do dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi.