Eksperckie szkolenie bazowe dla MŚP. NOWOŚĆ

Szkolenie ESG online

890,00 

890,00 
Sku:
N/A
Udostępnij:

Zapisz co najmniej 3 osoby z jednej firmy i uzyskaj rabat 20%

Zrównoważony rozwój i ESG

Jak w prosty sposób przygotować mikro, małą lub średnią firmę?

Weź udział w szkoleniu bazowym ESG dla MŚP i zacznij wdrażanie zrównoważonego rozwoju i ESG w firmie.

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z nowymi wymaganiami dla sektora MŚP ‒ mikro, małych i średnich firm wynikającymi z ich współpracy z dużymi firmami i instytucjami finansowymi – podmioty te mają obowiązek raportowania, jak wdrażają zrównoważony rozwój, z uwzględnieniem ich klientów i dostawców.

Podczas szkolenia zdobędziesz kluczowe informacje dotyczące m.in. tego, jak zaplanować i wdrożyć zrównoważony rozwój, jakie dane będą wymagane w ramach raportowania ESG i skąd je wziąć, jak przygotować organizację i przypisać odpowiedzialności w firmie.

Przybliżony zostanie także nowy Standard zarządzania zrównoważonym rozwojem dla MŚP przygotowany przez KIG – krótki instruktarz jak z niego korzystać. Elementem szkolenia jest sesja pytań i odpowiedzi

Twoje korzyści z udziału w szkoleniu

 1. W ramach 4 godzin szkolenia online zdobędziesz wiedzę, którą wykorzystasz podczas wdrażania zrównoważonego rozwoju w firmie
 2. Zdobędziesz wiedzę, jakie są wymagania prawne i oczekiwania rynkowe wobec Twojej firmy, związane ze zrównoważonym rozwojem i ESG
 3. Rozumiesz, czym jest w firmie zrównoważony rozwój oraz jakie są obszary wpływu, ryzyk i możliwości związane z ESG
 4. Potrafisz rozpocząć wdrażanie zrównoważonego rozwoju i ESG w firmie
 5. Umiesz korzystać ze Standardu Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem dla MŚP wspierającego zrównoważony rozwój i ESG
 6. Zdobędziesz certyfikat Szkoły ESG sygnowany przez stabilne instytucje: Krajową Izbę Gospodarczą i ADN Akademię

Program szkolenia ESG (9:30-13:30)

 • Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju
 • Obowiązki prawne i wymogi rynkowe związane z raportowaniem zrównoważonego rozwoju
 • Jak zaplanować, a następnie wdrożyć zrównoważony rozwój w firmie (zgodnie z dobrowolnymi standardami raportowania dla MŚP – tzw. VSME ESRS)
 • Role i odpowiedzialności w firmie
 • Planowanie, wdrażanie, monitorowanie, doskonalenie
 • Raportowanie ESG
 • Standard Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem dla MŚP Krajowej Izby Gospodarczej
 • Pytania i odpowiedzi

Szkolenie jest przeznaczone dla:

 • Osób zarządzających mikro, małymi i średnimi firmami – MŚP
 • Osób, które w tych firmach pełnią rolę pełnomocników ds. ISO
 • Osób, które odpowiadają za CSR/ zrównoważony rozwój/ESG

Miejsce

ADN Akademia
Grzybowska 56
00-844 Warszawa

szkolenie online

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia najpóźniej na 7 dni kalendarzowych przed terminem szkolenia, z przyczyn niezależnych od Organizatora lub z powodu niezebrania się grupy o wymaganej minimalnej liczbie uczestników.

Prowadząca

Jolanta Okońska-Kubica

Przewodnicząca Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej | Dyrektor Zarządzający w firmie ENVIPOL

Ekspert z ośmioletnim doświadczeniem z zakresu zrównoważonego rozwoju, GOZ, gospodarki odpadowej, Współtwórca i wieloletni Prezes spółki koordynatora Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowego Klastra Kluczowego. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w obszarze planowania strategicznego i operacyjnego, projektowania modeli biznesowych i ekoproduktów, realizacji zrównoważonych projektów, raportowania ESG. Koordynator wielu projektów o charakterze zrównoważonym wdrażanych przez małe, średnie i duże firmy z branży chemicznej, gospodarki odpadowej i recyklingu, opakowaniowej i odzieżowej i innych.