Eksperckie szkolenie bazowe dla MŚP. NOWOŚĆ

Szkolenie ESG online

Zrównoważony rozwój i ESG

Jak w prosty sposób przygotować mikro, małą lub średnią firmę?

Weź udział w szkoleniu bazowym ESG dla MŚP i zacznij wdrażanie zrównoważonego rozwoju i ESG w firmie.

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z nowymi wymaganiami dla sektora MŚP ‒ mikro, małych i średnich firm wynikającymi z ich współpracy z dużymi firmami i instytucjami finansowymi – podmioty te mają obowiązek raportowania, jak wdrażają zrównoważony rozwój, z uwzględnieniem ich klientów i dostawców.

Podczas szkolenia zdobędziesz kluczowe informacje dotyczące m.in. tego, jak zaplanować i wdrożyć zrównoważony rozwój, jakie dane będą wymagane w ramach raportowania ESG i skąd je wziąć, jak przygotować organizację i przypisać odpowiedzialności w firmie.

Przybliżony zostanie także nowy Standard zarządzania zrównoważonym rozwojem dla MŚP przygotowany przez KIG – krótki instruktarz jak z niego korzystać. Elementem szkolenia jest sesja pytań i odpowiedzi

Twoje korzyści z udziału w szkoleniu

1. W ramach 4 godzin szkolenia online zdobędziesz wiedzę, którą wykorzystasz podczas wdrażania zrównoważonego rozwoju w firmie
  2. Zdobędziesz wiedzę, jakie są wymagania prawne i oczekiwania rynkowe wobec Twojej firmy, związane ze zrównoważonym rozwojem i ESG
  3. Rozumiesz, czym jest w firmie zrównoważony rozwój oraz jakie są obszary wpływu, ryzyk i możliwości związane z ESG
  4. Potrafisz rozpocząć wdrażanie zrównoważonego rozwoju i ESG w firmie
  5. Umiesz korzystać ze Standardu Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem dla MŚP wspierającego zrównoważony rozwój i ESG
  6. Zdobędziesz certyfikat Szkoły ESG sygnowany przez stabilne instytucje: Krajową Izbę Gospodarczą i ADN Akademię

Program szkolenia ESG (9:30-13:30)

• Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju
  • Obowiązki prawne i wymogi rynkowe związane z raportowaniem zrównoważonego rozwoju
  • Jak zaplanować, a następnie wdrożyć zrównoważony rozwój w firmie (zgodnie z dobrowolnymi standardami raportowania dla MŚP – tzw. VSME ESRS)
  • Role i odpowiedzialności w firmie
  • Planowanie, wdrażanie, monitorowanie, doskonalenie
  • Raportowanie ESG
  • Standard Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem dla MŚP Krajowej Izby Gospodarczej
  • Pytania i odpowiedzi

Szkolenie jest przeznaczone dla:

• Osób zarządzających mikro, małymi i średnimi firmami – MŚP
  • Osób, które w tych firmach pełnią rolę pełnomocników ds. ISO
  • Osób, które odpowiadają za CSR/ zrównoważony rozwój/ESG

szkolenie online

Prowadząca

Jolanta Okońska-Kubica

Przewodnicząca Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej | Dyrektor Zarządzający w firmie ENVIPOL

Ekspert z ośmioletnim doświadczeniem z zakresu zrównoważonego rozwoju, GOZ, gospodarki odpadowej, Współtwórca i wieloletni Prezes spółki koordynatora Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowego Klastra Kluczowego. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w obszarze planowania strategicznego i operacyjnego, projektowania modeli biznesowych i ekoproduktów, realizacji zrównoważonych projektów, raportowania ESG. Koordynator wielu projektów o charakterze zrównoważonym wdrażanych przez małe, średnie i duże firmy z branży chemicznej, gospodarki odpadowej i recyklingu, opakowaniowej i odzieżowej i innych.

Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Jak wdrażać GOZ w przedsiębiorstwie ‒ zrównoważona zasobowo przyszłość NOWOŚĆ

Warsztat stacjonarny w Warszawie 890,00  netto (+23% VAT)