Inne szkolenia eksperta

Aleksandra
Zgórska
: Główny Instytut Górnictwa – Państwowy Instytut Badawczy

Pracownik naukowy GIG-PIB, biotechnolog, będący ekspertem w dziedzinie inżynierii środowiska i ochrony środowiska, wyróżnia się kompleksowymi kompetencjami, które umożliwiają efektywne wdrażanie rozwiązań Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) oraz zarządzanie gospodarką odpadową. Jego doświadczenie obejmuje prowadzenie badań bioindykacyjnych dla oceny wpływu zanieczyszczeń antropogenicznych na środowisko, co jest kluczowe dla identyfikacji obszarów wymagających interwencji w celu ochrony i regeneracji ekosystemów. Specjalizuje się również w optymalizacji procesów biotechnologicznych, w tym oczyszczaniu ścieków, uzdatnianiu wody i neutralizacji osadów ściekowych, co przyczynia się do zwiększenia efektywności zasobów wodnych i minimalizacji odpadów. Autorka i współautorka raportów i publikacji naukowych, które wspierają rozwój technologii odpadowych i strategie w obszarze GOZ. Jej działalność obejmuje również udział w projektach krajowych i międzynarodowych związanych z oceną usług ekosystemowych i rekultywacją terenów poprzemysłowych, co podkreśla jego zaangażowanie w przywracanie równowagi ekologicznej.

POZNAJ SZKOLENIA EKSPERTA