z ostatnich 30 dni 2795.00 zł
nettoKoordynuje prace związane z wdrażaniem strategii ESG i raportowania niefinansowego w Dom Development S.A. Wcześniej, w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, odpowiadała za zagadnienia klimatyczne, energetyczne, gospodarcze i GOZ. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu i prowadzeniu analiz na potrzeby przygotowania i realizacji projektów strategicznych. Kierowała pracami Krajowej Inteligentnej Specjalizacji „Gospodarka o obiegu zamkniętym”.
Absolwentka kierunku Geografia na Uniwersytecie Warszawskim oraz Gleboznawstwa i Kartografii Gleb w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. W 2021 roku ukończyła Prawo Pomocy Publicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Dyrektor ds. Inżynierii Środowiska Głównego Instytutu Górnictwa. Ekspert w zakresie inżynierii środowiska, zrównoważonego rozwoju, transformacji energetycznej, wdrażania ekoinnowacji, programowania ochrony i zarządzania środowiskiem z wykorzystaniem systemów informacji przestrzennej, technologii w gospodarce wodno-ściekowej, gospodarki w obiegu zamkniętym. Koordynuje prace badawcze i wdrożeniowe w obszarze inżynierii środowiska.
Od wielu lat pełni funkcję eksperta dla różnych organizacji i instytucji, w tym UNIDO, EnAct-SDGs, gdzie współpracuje z zarządami, profesjonalistami w zakresie zielonej i cyfrowej transformacji. Dodatkowo, aktywnie uczestniczy w pracach zespołu Ministerstwa Rozwoju i Technologii, koncentrując się na obszarach związanych z ekoprojektowaniem i gospodarką o obiegu zamkniętym. Działa również w organizacjach charytatywnych, zarządzając międzynarodowymi programami grantowymi.
Od wielu lat pełni funkcję eksperta dla różnych organizacji i instytucji, w tym UNIDO, EnAct-SDGs, gdzie współpracuje z zarządami, profesjonalistami w zakresie zielonej i cyfrowej transformacji. Dodatkowo, aktywnie uczestniczy w pracach zespołu Ministerstwa Rozwoju i Technologii, koncentrując się na obszarach związanych z ekoprojektowaniem i gospodarką o obiegu zamkniętym. Działa również w organizacjach charytatywnych, zarządzając międzynarodowymi programami grantowymi.
Były przewodniczący organów pomocniczych SBI oraz SBSTA w UNFCCC. Od przeszło 30 lat zaangażowany zawodowo w kwestie środowiskowe – klimat, ochrona powietrza, gospodarka odpadami. Weryfikator przemysłowych emisji CO2 dla EU ETS. Pracował w organizacjach reprezentujących polskie hutnictwo szkła, Wice Prezydent. W latach 2007-2009 Delegat do Komisji Konsultacyjnej ds. Przemian w Przemyśle (CCMI) w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym. Zajmował się implementacją w przemyśle szklarskim systemu EU ETS oraz dyrektywy IPPC. W latach 2009-2019 pracował w Ministerstwie Środowiska, początkowo jako Dyrektor Departamentu Zmian Klimatu I Ochrony Atmosfery, później jako Główny Negocjator i szef delegacji w procesie negocjacyjnym porozumień klimatycznych w UNFCCC.
Zajmuje się zawodowo i naukowo kwestiami work-life balance, równości płci, szkoleń i rozwoju, integracji osób z niepełnosprawnościami, różnorodności, włączania, równości (DEIB), dialogu z pracownikami i klientami, czy kultury organizacyjnej. Pomaga przygotować się do raportowania zrównoważonego rozwoju (ESG), zrozumieniu i wdrożeniu ESRS oraz innych, wartościowych i adekwatnych wskaźników.
Współpracuje zarówno z dużymi jak i małymi firmami. Wśród klientów, z którymi współpracował znajdują się firmy z sektorów FMCG, IT, Retail, Produkcyjne, Bankowość, Finanse, Produktowe, BPO/SSC czy start-upy, między innymi LINK4, Crédit Agricole, Sabre, Brainly, LOTTE Wedel, Philip Morris Polska, mBank, UNIQA, PKO.
Manager w Management Solutions z wieloletnim doświadczeniem biznesowym. W ciągu ostatnich lat uczestniczyła w projektach z zakresu Doradztwa strategicznego oraz zrównoważonych finansów dla polskich i europejskich spółek z sektora Energetyki, Transportu, Finansów i Dystrybucji. Prowadziła projekty związane z wyznaczaniem celów dekarbonizacyjnych, analizą luk w zakresie ESRS i analizą podwójnej istotności oraz kwantyfikacją zagrożeń i szans klimatycznych. Posiada wiedzę z obszarów zrównoważonego rozwoju i ryzyka potwierdzoną certyfikatem SCR wydanym przez GARP.
Pracownik naukowy GIG-PIB, autorka i współautorka publikacji naukowych z zakresu m.in. gospodarki odpadami, zielonej transformacji, systemów wspomagających zarządzenie. W pracy badawczej zajmuje się problematyką obejmującą m.in.: wdrażanie koncepcji GOZ, zarządzanie ochroną środowiska; analizy potencjału energetycznego odpadów komunalnych, logistykę odpadów, analizy systemów gospodarki odpadami; wykorzystanie narzędzi GIS w wyborze lokalizacji technologii środowiskowych; statystyczne metody analizy danych środowiskowych, mapowanie technologii, ekoinnowacje oraz szeroko pojętą transformację energetyczną regionów górniczych. Autorka prac dotyczących m.in. koncepcji paliwa alternatywnego bazującego na wyodrębnionych strumieniach odpadów wysokokalorycznych oraz opracowania modelu decyzyjnego dla potrzeb wyznaczenia optymalnej lokalizacji instalacji zagospodarowania osadów ściekowych na potrzeby produkcji granulatów nawozowych. Realizuje prace na rzecz administracji publicznej, przemysłu oraz partnerów zagranicznych. Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu koncepcji oraz realizacji projektów naukowo-badawczych, krajowych i międzynarodowych.
Doktor nauk społecznych w dziedzinie nauk socjologicznych. Ekspertka w dziedzinie praw człowieka, odpowiedzialnego biznesu, raportowania niefinansowego oraz standardów należytej staranności. Mediator w sprawach cywilnych i gospodarczych. Radca w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie zajmuje się problematyką społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, CSR/RBC (corporate social responsibility, responsible business conduct). Wykładowca Collegium Civitas, Akademii Leona Koźmińskiego i innych uczelni.
Doktor nauk społecznych w dziedzinie nauk socjologicznych. Ekspertka w dziedzinie praw człowieka, odpowiedzialnego biznesu, raportowania niefinansowego oraz standardów należytej staranności. Mediator w sprawach cywilnych i gospodarczych. Radca w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, gdzie zajmuje się problematyką społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, CSR/RBC (corporate social responsibility, responsible business conduct). Wykładowca Collegium Civitas, Akademii Leona Koźmińskiego i innych uczelni.
Senior Konsultant w Management Solutions specjalizujący się w obszarach metodologii ryzyka ESG i baz danych w sektorze finansów i inwestycji. Karol zdobywał swoje doświadczenie i wiedzę w obszarach ubezpieczeń/bancassurance i fuzji instytucji finansowych. Jest zaangażowany w projekty dla polskich i europejskich instytucji finansowych, związanych z opracowaniem metodologii ryzyka fizycznego i ryzyka przejścia, a także Taksonomią UE i strategią ESG. Uczestniczył w projektach dla spółek z sektora energetyki w Polsce, podczas których nabył wiedzę dotyczącą zarządzania ryzykami klimatycznymi oraz przeprowadzania analizy scenariuszowej, a także zapewnienia zgodności przez analizę luk w zakresie ESRS.
Jest członkiem Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izby Gospodarczej KIG. Jest również członkiem międzynarodowej inicjatywy Net Zero Carbon Events i członkiem międzynarodowego Zespołu ds. metodologii liczenia śladu węglowego dla branży eventowej.
Współpracowała z ponad 50-cioma firmami, zarówno zasiadając w zarządach spółek, jak i pracując jako konsultant ds. strategii oraz ESG.
Ukończyła studia doktoranckie i obroniła pracę doktorską na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest również absolwentką różnych studiów podyplomowych, w tym z zarządzania strategicznego oraz psychologii przywództwa. Ukończyła wiele szkoleń i certyfikowanych kursów z zakresu analizy strategicznej, tworzenia i wdrażania strategii oraz raportowania ESG.
Jest wieloletnim wykładowcą akademickim i autorką książek, m.in. o zarządzaniu zmianą.
W 2023 roku dołączyła do zespołu business consulting Grant Thornton.
Członkini zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ekspertka, pasjonatka, trenerka, wykładowczyni i menedżerka z wieloletnim doświadczeniem
w zakresie praktyki zrównoważonego rozwoju, ESG, CSR i zrównoważonych finansów.
Członkini Grup Roboczych w ramach Platformy Zrównoważonych Finansów przy MF. Członkini Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej oraz Rady Innowatorów ESG Polskiego Stowarzyszenia ESG. Wykładowczyni i trenerka w m.in, Uczelni Łazarskiego, GPW Growth, Szkole ESG, Instytucie Compliance.
Adiunkt w Głównym Instytucie Górnictwa, Zastępca Kierownika Zakładu Ochrony Wód.
Prowadzi badania i prace rynkowe w obszarze zarządzania oraz technologii i rozwiązań środowiskowych. Członek Śląskiej Rady Innowacji oraz Komitetu Sterującego RIS. Konsultant i doradca w zakresie zarządzania innowacjami, organizacji procesów logistycznych i gospodarki o obiegu zamkniętym i zasady DNSH. Koordynator i członek zespołów w krajowych i międzynarodowych projektach związanych z innowacyjnymi technologiami środowiskowymi i procesami transformacji. Zaangażowany w opracowywanie i wdrażanie programów związanych z transformacją i oceną oddziaływania środowiskowego. Ekspert oceniający krajowe i regionalne projekty badawcze i rozwojowe.
Dr hab. Joanna Kulczycka, prof. uczelni, prodziekan ds współpracy i rozwoju na Wydziale Zarządzania AGH oraz kierownik Pracowni Badań Strategicznych w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polskiej Akademii Nauk. Autor ponad 200 publikacji (artykułów naukowych, monografii i rozdziałów w monografiach).
Specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju, wspiera komunikacyjnie i doradczo biznes idący w zielonym kierunku, popularyzuje cele agendy ONZ, pomaga we wdrażaniu koncepcji zrównoważonego rozwoju biznesu i ESG, promuje i wspiera postawy proekologiczne wśród pracodawców. Założycielka i CEO w Go Green. Fundatorka Fundacji Obywatele Natury. Członkini: komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej, Rady ds. OZE i Rady ds. Czystego Powietrza w Konfederacji Lewiatan, grup: wodorowej, budynkowej i transportowej. Była dyrektorką Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, gdzie sprawowała bezpośredni nadzór nad działami: zamówień publicznych, komunikacji społecznej, zarządzania nieruchomościami, prawnym, kadr i organizacji wewnętrznej. Koordynowała komunikację i PR warszawskich biur i jednostek zajmujących się̨ ekologią i zrównoważonym rozwojem: Zarządu Zieleni, Biura Ochrony Środowiska oraz Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej. Była: w składzie kadry zarządzającej portalu www.tvn24.pl, redaktorką naczelną Magazynu TVN24, szefową działu Kontakt 24 w TVN24, dziennikarką Rzeczpospolitej i PAP, nauczycielką akademicką (Uniwersytet SWPS).
Doradca strategiczny i dyrektor ds. strategii i partnerstw w IRCenter.
Ekspertka w zakresie projektowania i raportowania strategii ESG, pomiaru inicjatyw aktywacji CSR / ESG, budowy partnerstw i rozwiązań work-life balance w organizacjach.
Doświadczenie w zakresie operacjonalizacji strategii, przygotowania strategii, rozwiązań, programów w obszarze ESG, zwłaszcza kwestii społecznych z uwzględnieniem trendów demograficznych.
Specjalista od rynku pracy, transformacji organizacyjnej, ACTP coach, HR-owiec/ rekruter i ekspert oceny kompetencji na stanowiskach menedżerskch z 20-letnią praktyką w realizacji usług dla globalnych firm (m.in. Idea Bank, GE, Bosch, Capgemini, ABB, Philip Morris Int., Whirlpool, FRoSTA, Sonova, Lundbeck), czołowych firm polskich, jak CIECH SA, LOT SA oraz agencji digitalowych, startupów i fintechów (ISI Emerging Markets, Issoria, Staffer, OneStep Financials, Gyfted.me, Permits Aero) Doświadczenie i szkolenia w zakresie Organisational Change Management dzięki współpracy z dedykowaną Change Management brytyjską agencją Issoria (projekty dla sektorów paliwowego, agro i farmacji), a także projektom transformacji kultury organizacyjnej w Idea Bank W HR specjalizuje się w ocenie kompetencyjnej i metodach behawioralnych oraz podejściu DEI. Przeprowadzała oceny AC/DC w wiodących instytucjach finansowych Magister socjologii na Uniwersytecie Łódzkim (specjalizacja Zasoby Ludzkie) Posiada akredytację ICF Coach Training Program (ACTP) at Erickson Coaching International
Doktor nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska oraz magister biologii ze specjalnością biologia w ochronie środowiska. Ukończył studia wyższe na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę licencjacką i magisterską bronił na Katedrze Geobotaniki i Ochrony Przyrody. Stopień doktora uzyskał na Wyższej Szkole Górniczej w Ostrawie (TU-VSB Ostrava) – kierunek ochrona środowiska terenów uprzemysłowionych, specjalność inżynieria ekologiczna. Jest autorem i współautorem opracowań środowiskowych, w tym inwentaryzacji i waloryzacji przyrodniczych, raportów oddziaływania na środowisko przedsięwzięć inwestycyjnych oraz prognoz oddziaływania na środowisko dla dokumentów strategicznych różnego szczebla. Posiada doświadczenie w realizacji projektów krajowych i międzynarodowych uwzględniających tematykę wyceny usług ekosystemowych (projekt Recovery, Reecol, Opi-TPP 2.0, Edaphos).
Koordynatorka sektora cement/przemysł chemiczny w ramach Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii UE działającej pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju i Technologii Członkini Grupy Roboczej ds. należytej staranności pod auspicjami Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Polsif.
Wykładowczyni akademicka przedmiotów związanych ze zrównoważonym rozwojem.
Odpowiada za koordynację prac Zespołu ds. ESG. Specjalizuje się w raportowaniu zagadnień ESG, tworzeniu i wdrażaniu strategii CSR oraz strategii zrównoważonego rozwoju, projektowanie działań, polityk i procedur z tego obszaru.