2 w 1 czyli połączenie wiedzy teoretycznej z warsztatami. Szkolenie ESG dla spółek komunalnych obejmuje 4 kluczowe obszary: wdrażanie zrównoważonego rozwoju i raportowanie, GOZ, ślad węglowy, ochrona powietrza i środowiska naturalnego. Dzięki temu nie tyko lepiej zrozumiesz istotę zrównoważonego rozwoju, ale i odpowiednio zaplanujesz, wdrożysz, zarządzisz oraz zaraportujesz działania ESG swojej spółki.
Podczas 24h szkolenia ESG poznasz m.in. regulacje prawne określające ramy raportowania zrównoważonego rozwoju firmy, opracujesz model transformacji GOZ w organizacji, nauczysz się obliczać ślad węglowy zgodnie z GHG Protocol oraz dowiesz się, jakie działania powinna podjąć Twoja spółka, aby chronić powietrze i środowisko naturalne. Poznasz dobre praktyki i case studies. W części warsztatowej pod okiem eksperta przygotujesz model transformacji GOZ oraz obliczysz ślad węglowy.
Część teoretyczna:
Cześć praktyczna/warsztatowa
z ostatnich 30 dni 5590.00 zł
nettoDyrektor Zarządzający w firmie ENVIPOL. Specjalizuje się we wspieraniu firm i organizacji w obszarze zrównoważonego rozwoju (analizy, strategie, raporty, szkolenia, itp). Ekspertka z zakresu zrównoważonego rozwoju, GOZ, gospodarki odpadowej, współtwórca i wieloletni Prezes spółki koordynatora Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowego Klastra Kluczowego. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem z obszaru planowania strategicznego i rozwoju biznesu.
Ekspert z ośmioletnim doświadczeniem z zakresu zrównoważonego rozwoju, GOZ, gospodarki odpadowej, Współtwórca i wieloletni Prezes spółki koordynatora Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowego Klastra Kluczowego. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w obszarze planowania strategicznego i operacyjnego, projektowania modeli biznesowych i ekoproduktów, realizacji zrównoważonych projektów, raportowania ESG. Koordynator wielu projektów o charakterze zrównoważonym wdrażanych przez małe, średnie i duże firmy z branży chemicznej, gospodarki odpadowej i recyklingu, opakowaniowej i odzieżowej i innych.
Wieloletnie doświadczenie we współpracy nauka – biznes. Udział w wielu projektach naukowo-badawczych. Uczestnik projektów krajowych i międzynarodowym w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym, gospodarowania odpadami, innowacji w zakresie ochrony środowiska. Współautor kilkunastu opracowań, analiz i prognoz środowiskowych. Szczególny obszar zainteresowań to gospodarka o obiegu zamkniętym i wskaźniki monitorowania GOZ w kraju i przemyśle.
Doświadczony manager w obszarach zmian klimatu, zarządzania ryzykiem oraz systemów zarządzania. Wspiera firmy w zarządzaniu ich wpływem na klimat m.in. analizie śladu węglowego organizacji i produktów, LCA, EPD, audytach ESG, zrównoważonym łańcuchu dostaw oraz w zrównoważonych zakupach. Z racji pełnionych funkcji i doświadczenia, posiada wiedzę związaną z ogólnym funkcjonowaniem systemów certyfikacji w różnych sektorach gospodarki oraz z wymaganiami prawnymi w zakresie zmian klimatycznych, ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej biznesu.
Ekspertka w zakresie Zrównoważonego Rozwoju, która w swojej codziennej pracy wspiera różnego rodzaju organizacje w zmniejszaniu ich niekorzystnego wpływu na środowisko. Specjalizuje się w obszarze zmian klimatu, w szczególności skupia się na obliczeniach śladu węglowego organizacji i produktów. Zajmuje się przygotowywaniem strategii dekarbonizacji oraz przeprowadzaniem weryfikacji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z normą ISO 14064-3. Wspiera firmy w zakresie raportowania niefinansowego oraz do niezależnych organizacji takich jak np. CDP (Climate Change i Supply Chain). Dzięki doświadczeniu zdobytemu w dziesiątkach projektów z obszarów ESG dla różnych branż (zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym) jest w stanie efektywnie wspierać firmy nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktyczną. Regularnie prowadzi szkolenia, które są dla niej okazją do dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi.
Adiunkt w Głównym Instytucie Górnictwa, Zastępca Kierownika Zakładu Ochrony Wód.
Prowadzi badania i prace rynkowe w obszarze zarządzania oraz technologii i rozwiązań środowiskowych. Członek Śląskiej Rady Innowacji oraz Komitetu Sterującego RIS. Konsultant i doradca w zakresie zarządzania innowacjami, organizacji procesów logistycznych i gospodarki o obiegu zamkniętym i zasady DNSH. Koordynator i członek zespołów w krajowych i międzynarodowych projektach związanych z innowacyjnymi technologiami środowiskowymi i procesami transformacji. Zaangażowany w opracowywanie i wdrażanie programów związanych z transformacją i oceną oddziaływania środowiskowego. Ekspert oceniający krajowe i regionalne projekty badawcze i rozwojowe.
Pracownik naukowy GIG-PIB, biotechnolog, będący ekspertem w dziedzinie inżynierii środowiska i ochrony środowiska, wyróżnia się kompleksowymi kompetencjami, które umożliwiają efektywne wdrażanie rozwiązań Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) oraz zarządzanie gospodarką odpadową. Jego doświadczenie obejmuje prowadzenie badań bioindykacyjnych dla oceny wpływu zanieczyszczeń antropogenicznych na środowisko, co jest kluczowe dla identyfikacji obszarów wymagających interwencji w celu ochrony i regeneracji ekosystemów. Specjalizuje się również w optymalizacji procesów biotechnologicznych, w tym oczyszczaniu ścieków, uzdatnianiu wody i neutralizacji osadów ściekowych, co przyczynia się do zwiększenia efektywności zasobów wodnych i minimalizacji odpadów. Autorka i współautorka raportów i publikacji naukowych, które wspierają rozwój technologii odpadowych i strategie w obszarze GOZ. Jej działalność obejmuje również udział w projektach krajowych i międzynarodowych związanych z oceną usług ekosystemowych i rekultywacją terenów poprzemysłowych, co podkreśla jego zaangażowanie w przywracanie równowagi ekologicznej.