NOWOŚĆ
Prowadzący podzielą się praktycznymi zastosowaniami wymogów raportowania ESG w spółce oraz omówią przykładowe metody badania interesariuszy firmy. Zapoznasz się także analizą oceny istotności oraz procesem raportowania i zbierania danych ESG.
Szkolenie ESG dla firm przygotuje Cię do wdrażania standardów ESG w swojej organizacji oraz związanego z tym raportowania działań niefinansowych, zgodnie z Dyrektywą CSRD.
Jeśli interesuje Cię podstawowa wiedza z tego obszaru SPRAWDŹ SZKOLENIE
Jeśli interesuje Cię nabycie praktycznych umiejętności SPRAWDŹ WARSZTAT
z ostatnich 30 dni 1790.00 zł netto
Koordynatorka sektora cement/przemysł chemiczny w ramach Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii UE działającej pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju i Technologii Członkini Grupy Roboczej ds. należytej staranności pod auspicjami Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Polsif.
Wykładowczyni akademicka przedmiotów związanych ze zrównoważonym rozwojem.
Odpowiada za koordynację prac Zespołu ds. ESG. Specjalizuje się w raportowaniu zagadnień ESG, tworzeniu i wdrażaniu strategii CSR oraz strategii zrównoważonego rozwoju, projektowanie działań, polityk i procedur z tego obszaru.
Od 10 lat związana z UHY ECA Audyt Sp. z o.o. Posiada praktyczną wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie badania sprawozdań finansowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości, jak i Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSR/MSSF). Od roku tworzy i rozwija dział atestacji sprawozdań zrównoważonego rozwoju oraz doradztwa w zakresie ESG jak i Taksonomii w firmie audytorskiej. Jako doradczyni zaprojektowała i wdrożyła proces przygotowania informacji niefinansowych dla spółki notowanej na GPW. Wspierała też klienta w kolejnych latach raportowania niefinansowego w zakresie zbierania i raportowania danych niefinansowych. Autorka publikacji w tematyce związanej z rachunkowością, księgowością oraz ESG, zrównoważonym raportowaniu / raportowaniu niefinansowym. Wykładowczyni studiów podyplomowych w tematyce sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju oraz ESG. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Finanse i Rachunkowość. W 2022 roku ukończyła Studia podyplomowe na kierunku „ESG w praktyce” realizowanych przez Sopocką Akademię Nauk Stosowanych. Od 2022 roku członkini międzynarodowej grupy w UHY International – ESG SIG, która zajmuje się przygotowaniem standardów audytu sprawozdań zrównoważonego rozwoju dla członków sieci UHY oraz pakietu wsparcia w zakresie przygotowania sprawozdań zrównoważonego rozwoju dla klientów. Od 2024 roku członkini Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej.
Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Bankowej i Kolegium Jagiellońskiego. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu zarządzania i marketingu. Związana także ze światem biznesu jako niezależny ekspert. Doświadczenie zarządcze zdobyte na stanowiskach menedżerskich głównie w dużych firmach produkcyjnych z kapitałem polskim i zagranicznym.
Prowadzi szkolenia i doradztwo biznesowe z zakresu procesów zarzadzania. Jest certyfikowanym moderatorem metody design thinking oraz certyfikowanym PM Agile. Obecnie zarządza obszarem ESG w dużej grupie kapitałowej z branży energetycznej (Energa SA z grupy PKN Orlen) gdzie odpowiada za wdrażanie nowych regulacji unijnych z zakresu zrównoważonego rozwoju, za raitingi ESG oraz sprawozdawczość niefinansową. Odpowiada również za współpracę z partnerami zewnętrznymi, takimi jak UN Global Compact czy PKEE. Członkini Komitetu ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej, Rady Innowatorów przy Stowarzyszeniu ESG, Grupy Roboczej ds. usprawnienia raportowania ESG wśród polskich przedsiębiorstw przy Ministerstwie Finansów.
Borys D. Sawicki specjalizuje się w bankowości i finansach, koncentrując się na transakcjach finansowania inwestycji, w tym w formule project finance, w szczególności w sektorach energetycznym, infrastruktury i nieruchomości. Aktywnie wspiera klientów w kwestiach związanych ze zrównoważoną transformacją i zrównoważonym finansowaniem, w tym w ocenie zgodności działalności z taksonomią UE i raportowaniem zagadnień zrównoważonego rozwoju.
Doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania i jakości. Jest autorką i współautorką publikacji o tematyce związanej z zarządzaniem ryzykiem, łańcuchem dostaw, ESG i bioopakowaniami. Praktyk biznesowy i doradca z wieloletnim doświadczeniem. Realizuje projekty doradcze we współpracy z firmami konsultingowymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej m.in. dla przedsiębiorstw z branż FMCG, energetycznej, stalowej, lotniczej, finansowej. Pracowała w spółkach PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. w zespole zajmującym się strukturą finansowania projektu pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.