warsztaty
Diagnoza ESG dla MŚP
Uzyskaj know-how i umiejętności​
Naucz się przeprowadzać diagnozę ESG w swojej organizacji
INFORMACJE O WARSZTACIE
4 godziny warsztatu
Stacjonarnie w Warszawie
Dla średniozaawansowanych
Praca z analizą luk z obszaru środowiskowego, społecznego i ładu korporacyjnego
Twoja firma przygotowuje się do raportowania ESG lub jest w łańcuchu wartości firm zobowiązanych do raportowania ESG? Potrzebujesz prawidłowo przeprowadzić szczegółową diagnozę działań ESG w firmie?
To może być łatwe zadanie, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Podczas warsztatów zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci na przeprowadzenie szczegółowej analizy działań zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa.

Poznaj korzyści i dowiedz się na czym polega diagnoza ESG. Zyskaj wiedzę na temat poszczególnych etapów diagnozy ESG w przedsiębiorstwie oraz poznaj metody identyfikacji, oceny dokumentów, procesów i danych.
Adresaci WARSZTATU ESG
Przedstawiciele firm sektora MŚP – małych i średnich przedsiębiorstw
Członkowie zarządu i kadra kierownicza
Pracownicy działów CSR/ESG/zrównoważonego rozwoju
Pracownicy działów ochrony środowiska, compliance i zarządzania ryzykiem
Pracownicy działów prawnych
Przedstawiciele firm sektora MŚP – mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
CO ZYSKASZ
Twoje korzyści
z udziału w warsztacie
Podczas 4 godzin warsztatu zdobędziesz niezbędne umiejętności do przeprowadzenia diagnozy ESG w swojej organizacji
Poznasz korzyści z przeprowadzenia procesu diagnozy ESG dla organizacji z obszaru MŚP
Zyskasz praktyczne wskazówki dotyczące metodologii diagnozy ESG
Zgłębisz wiedzę nt. narzędzi wspierających proces (analiza SWOT, kwestionariusz diagnozy ESG, analiza istotności, analiza luk)
Nauczysz się przeprowadzania procesu diagnozy ESG z wykorzystaniem różnych metod i narzędzi
Zyskasz umiejętność weryfikowania stopnia zgodności organizacji MŚP z obowiązującymi i projektowanymi regulacjami z obszaru zrównoważonego rozwoju
Nauczysz się identyfikowania luk w obszarze środowiskowym, społecznym i ładu zarządczego
Będziesz umieć formułować rekomendacje dotyczące działań pozwalających na osiągnięcie zgodności z regulacjami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju
Będziesz uczyć się od ekspertki w dziedzinie zrównoważonego rozwoju
Uzyskasz certyfikat Szkoły ESG wydawany przez stabilne instytucje: Krajową Izbę Gospodarczą oraz ADN Akademię
Przy udziale co najmniej 3 osób jednej firmy w warsztacie, naliczony zostanie rabat 20%
PROGRAM RAMOWY
Diagnoza ESG dla MŚP
Program warsztatu ESG (12:00 - 16:00)
Szczegółowy program warsztatu

Diagnoza ESG – na czym polega i jakie przynosi korzyści

Omówienie poszczególnych etapów diagnozy (analiza istotności, benchmark branżowy, analiza luk, analiza SWOT ESG, raport z diagnozy ESG)

Metody identyfikacji i oceny posiadanych dokumentów, procesów oraz danych

Przykłady luk z obszaru środowiskowego, społecznego i ładu zarządczego

Praca warsztatowa: analiza luk z obszaru środowiskowego, społecznego i ładu korporacyjnego na podstawie scenariusza przygotowanego przez prowadzącą, tworzenie rekomendacji i raportu dla zarządu

Informacje o warsztacie:
Liczba godzin:
Liczba spotkań:
Wybierz datę:

z ostatnich 30 dni 890.00

netto
Aktualna cena:
890 zł + 23% VAT
Miejsce:
‍ADN Akademia

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia najpóźniej na 7 dni kalendarzowych przed terminem szkolenia, z przyczyn niezależnych od Organizatora lub z powodu niezebrania się grupy o wymaganej minimalnej liczbie uczestników.
EKSPERCI
Poznaj prowadzącą
Porębska
Cementownia Warta S.A.

Koordynatorka sektora cement/przemysł chemiczny w ramach Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii UE działającej pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju i Technologii Członkini Grupy Roboczej ds. należytej staranności pod auspicjami  Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej,  Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Polsif.

Wykładowczyni akademicka przedmiotów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Odpowiada za koordynację prac Zespołu ds. ESG. Specjalizuje się w raportowaniu zagadnień ESG, tworzeniu i wdrażaniu strategii CSR oraz strategii zrównoważonego rozwoju, projektowanie działań, polityk i procedur z tego obszaru.

Dokument ukończenia
szkolenia: certyfikat
Certyfikat Szkoły ESG liczy się w raportach zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie jest sygnowane przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Akademię ADN, renomowane i stabilne podmioty cieszące się zaufaniem firm oraz instytucji.
Przedsiębiorcy wdrażający zasady zrównoważonego rozwoju, niezależnie czy są już zobowiązani do raportowania ESG czy znajdują się w tzw. łańcuchach wartości, dzięki uczestnictwu w Szkole ESG, uzyskanym wyróżnieniom mogą zwiększyć raportowaną liczbę pracowników przeszkolonych w obszarze ESG. Takie informacje są objęte raportowaniem ESG, szczególnie przez Zarząd i Radę Nadzorczą.

Zobacz inne warsztaty
Uzyskaj praktyczne umiejętności niezbędne w pracy w obszarze ESG
Analiza podwójnej istotności – jak to zrobić zgodnie z wymogami raportowania ESG
Analiza luk ESRS