Baza wiedzy

Dlaczego polskie firmy mają kłopot z raportowaniem niefinansowym?

Jolanta DGP Talk

Dlaczego polskie firmy mają kłopot z raportowaniem niefinansowym?

Jolanta Okońska-Kubica, szefowa Komitetu ds. ESG przy Krajowa Izba Gospodarcza (Polish Chamber of Commerce) w podcaście „DGPtalk: Obiektywnie o biznesie”: Brak jest wiedzy, świadomości po co tak naprawdę te raporty są robione

Myślę że tak naprawdę to problem polega na tym, że raportowanie niefinansowe to ogromne wyzwanie dla polskich spółek, nawet dużych, dlatego że raport niefinansowy i przygotowanie w ogóle tych raportów wymaga tak naprawdę zaangażowania całych organizacji, a przede wszystkim ogromnej świadomości na poziomie zarządu.

Raporty zrównoważonego rozwoju zgodnie z ideą powinny być dedykowane, powinny być przygotowane z myślą o kim, z myślą o inwestorach, z myślą o akcjonariuszach, z myślą o właścicielach. Czyli z myślą o tych wszystkich którzy tak naprawdę podejmują decyzje strategiczne dla firmy

Zapraszamy do odsłuchu: https://www.gazetaprawna.pl/podcasty/obiektywnie-o-biznesie/artykuly/8657648,jolanta-okonska-kubica-brak-jest-wiedzy-swiadomosci-po-co-tak-naprawde-te-raporty-sa-robione-podcast.html