warsztaty
Ślad węglowy organizacji w praktyce
Uzyskaj know-how i umiejętności​
Naucz się, jak samodzielnie obliczać ślad węglowy
INFORMACJE O WARSZTACIE
4 godziny warsztatu
Stacjonarnie w Warszawie
Dla średniozaawansowanych
Praca z kalkulatorem śladu węglowego
Twoja firma przygotowuje się do raportowania ESG lub jest w łańcuchu wartości firm zobowiązanych do raportowania ESG? Masz za zadanie wprowadzić obliczenia śladu węglowego organizacji?
To może być łatwe zadanie, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Podczas warsztatów zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci na samodzielne przeprowadzenie obliczeń śladu węglowego organizacji zgodnie ze standardem GHG Protocol.

Dowiesz się, jak interpretować i spełnić poszczególne wymagania standardu. Na warsztatach omówione zostaną również zagadnienia dotyczące monitorowania i redukcji śladu węglowego, a także poprawnego raportowania informacji.
Adresaci WARSZTATU ESG
Specjaliści ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju
Managerowie ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju
Pracownicy zajmujący się obliczeniami śladu węglowego
CO ZYSKASZ
Twoje korzyści
z udziału w warsztacie
Podczas 4 godzin warsztatu zdobędziesz wiedzę i niezbędne umiejętności do obliczania śladu węglowego organizacji zgodnie ze standardem GHG Protocol
Nauczysz się poprawnie interpretować wymagania standardu obliczeń śladu węglowego
Dowiesz się, jak samodzielnie przeprowadzać obliczenia śladu węglowego organizacji
Zyskasz wiedzę, jak zarządzać realizacją projektu śladu węglowego w firmie
Podczas pracy warsztatowej nabędziesz umiejętności obliczania śladu węglowego
Będziesz uczyć się od ekspertki w dziedzinie obliczeń śladu węglowego
Uzyskasz certyfikat Szkoły ESG wydawany przez stabilne instytucje: Krajową Izbę Gospodarczą oraz ADN Akademię
Przy udziale co najmniej 3 osób jednej firmy w warsztacie, naliczony zostanie rabat 20%
PROGRAM RAMOWY
Ślad węglowy organizacji w praktyce
Program warsztatu ESG (10:00 - 14:00)

Ślad węglowy – znaczenie dla przedsiębiorstw

Aktualne przepisy i standardy dotyczące obliczeń śladu węglowego

Jak obliczyć ślad węglowy?

Granice organizacyjne – jak je wyznaczyć?

Ćwiczenie 1.
 Wyznaczanie granic organizacyjnych

Granice operacyjne – co obejmują i jak je wyznaczyć

Charakterystyka kategorii emisji

Praktyczne aspekty zbierania danych

Ćwiczenie 2. Wyznaczanie granic operacyjnych – identyfikacja źródeł emisji

Narzędzia i wskaźniki emisji – ogólny przegląd

Ćwiczenie 3.
Obliczenia – dobór wskaźników emisji i wykonanie obliczeń w oparciu o ogólnodostępne narzędzia

Raportowanie wyników

Zakres raportu wg GHG Protocol

CSRD – główne wymagania

Komunikacja wyników

Dalsze działania

Zarządzanie śladem węglowym

Strategia dekarbonizacji i neutralność klimatyczna

Informacje o warsztacie:
Liczba godzin:
Liczba spotkań:
Wybierz datę:

z ostatnich 30 dni 890.00

netto
Aktualna cena:
890 zł + 23% VAT
Miejsce:
‍ADN Akademia

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia najpóźniej na 7 dni kalendarzowych przed terminem szkolenia, z przyczyn niezależnych od Organizatora lub z powodu niezebrania się grupy o wymaganej minimalnej liczbie uczestników.
EKSPERCI
Poznaj prowadzącą
Agnieszka
Potęga
Partner | Altemis Sp. z o.o.

Ekspertka w zakresie Zrównoważonego Rozwoju, która w swojej codziennej pracy wspiera różnego rodzaju organizacje w zmniejszaniu ich niekorzystnego wpływu na środowisko.

Specjalizuje się w obszarze zmian klimatu, w szczególności skupia się na obliczeniach śladu węglowego organizacji i produktów. Zajmuje się przygotowywaniem strategii dekarbonizacji oraz przeprowadzaniem weryfikacji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z normą ISO 14064-3.

Wspiera firmy w zakresie raportowania niefinansowego oraz do niezależnych organizacji takich jak np. CDP (Climate Change i Supply Chain).

Dzięki doświadczeniu zdobytemu w dziesiątkach projektów z obszarów ESG dla różnych branż (zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym) jest w stanie efektywnie wspierać firmy nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktyczną.

Regularnie prowadzi szkolenia, które są dla niej okazją do dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi.

Dokument ukończenia
szkolenia: certyfikat
Certyfikat Szkoły ESG liczy się w raportach zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie jest sygnowane przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Akademię ADN, renomowane i stabilne podmioty cieszące się zaufaniem firm oraz instytucji.
Przedsiębiorcy wdrażający zasady zrównoważonego rozwoju, niezależnie czy są już zobowiązani do raportowania ESG czy znajdują się w tzw. łańcuchach wartości, dzięki uczestnictwu w Szkole ESG, uzyskanym wyróżnieniom mogą zwiększyć raportowaną liczbę pracowników przeszkolonych w obszarze ESG. Takie informacje są objęte raportowaniem ESG, szczególnie przez Zarząd i Radę Nadzorczą.

Zobacz inne warsztaty
Uzyskaj praktyczne umiejętności niezbędne w pracy w obszarze ESG
Ślad węglowy organizacji w praktyce
Dowiedz się więcej