Ślad węglowy organizacji w praktyce. NOWOŚĆ

Warsztat stacjonarny w Warszawie

Uzyskaj cenne know-how i umiejętności​

Naucz się, jak samodzielnie obliczać ślad węglowy.

Twoja firma przygotowuje się do raportowania ESG lub jest w łańcuchu wartości firm zobowiązanych do raportowania ESG? Masz za zadanie wprowadzić obliczenia śladu węglowego organizacji?

To może być łatwe zadanie, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Podczas warsztatów zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności, które pozwolą ci na samodzielne przeprowadzenie obliczeń śladu węglowego organizacji zgodnie ze standardem GHG Protocol. Dowiesz się, jak interpretować i spełnić poszczególne wymagania standardu. Na warsztatach omówione zostaną również zagadnienia dotyczące monitorowania i redukcji śladu węglowego, a także poprawnego raportowania informacji.

Twoje korzyści z udziału w warsztacie

1. Podczas 4 godzin warsztatu zdobędziesz niezbędne umiejętności do obliczania śladu węglowego organizacji zgodnie ze standardem GHG Protocol
  2. Nauczysz się poprawnie interpretować wymagania standardu obliczeń śladu węglowego
  3. Dowiesz się, jak samodzielnie przeprowadzać obliczenia śladu węglowego organizacji
  4. Zyskasz wiedzę, jak zarządzać realizacją projektu śladu węglowego w firmie
  5. Podczas pracy warsztatowej nabędziesz umiejętności obliczania śladu węglowego
  6. Będziesz uczyć się od ekspertki w dziedzinie obliczeń śladu węglowego
  7. Uzyskasz certyfikat Szkoły ESG wydawany przez stabilne instytucje: Krajową Izbę Gospodarczą oraz ADN Akademię

Program warsztatu ESG | 10:00 - 14:00

• Ślad węglowy – znaczenie dla przedsiębiorstw
  • Aktualne przepisy i standardy dotyczące obliczeń śladu węglowego

Jak obliczyć ślad węglowy?

• Granice organizacyjne – jak je wyznaczyć?
  • Ćwiczenie 1. Wyznaczanie granic organizacyjnych
  • Granice operacyjne – co obejmują i jak je wyznaczyć?
  • Charakterystyka kategorii emisji
  • Praktyczne aspekty zbierania danych
  • Ćwiczenie 2. Wyznaczanie granic operacyjnych – identyfikacja źródeł emisji
  • Narzędzia i wskaźniki emisji – ogólny przegląd
  • Ćwiczenie 3. Obliczenia – dobór wskaźników emisji i wykonanie obliczeń w oparciu o ogólnodostępne narzędzia

Raportowanie wyników

• Zakres raportu wg GHG Protocol
  • CSRD – główne wymagania
  • Komunikacja wyników

Dalsze działania

• Zarządzanie śladem węglowym
  • Strategia dekarbonizacji i neutralność klimatyczna

Adresaci warsztatu ESG

• Specjaliści ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju
  • Managerowie ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju
  • Pracownicy zajmujący się obliczeniami śladu węglowego

Prowadząca

Agnieszka Potęga

Partner | Altemis Sp. z o.o.

Ekspertka w zakresie Zrównoważonego Rozwoju, która w swojej codziennej pracy wspiera różnego rodzaju organizacje w zmniejszaniu ich niekorzystnego wpływu na środowisko.

Specjalizuje się w obszarze zmian klimatu, w szczególności skupia się na obliczeniach śladu węglowego organizacji i produktów. Zajmuje się przygotowywaniem strategii dekarbonizacji oraz przeprowadzaniem weryfikacji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z normą ISO 14064-3.

Wspiera firmy w zakresie raportowania niefinansowego oraz do niezależnych organizacji takich jak np. CDP (Climate Change i Supply Chain).

Dzięki doświadczeniu zdobytemu w dziesiątkach projektów z obszarów ESG dla różnych branż (zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym) jest w stanie efektywnie wspierać firmy nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktyczną.

Regularnie prowadzi szkolenia, które są dla niej okazją do dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi.

warsztat stacjonarny