warsztaty
Planowanie strategiczne w kontekście transformacji klimatycznej – zarządzanie ryzykiem i możliwościami
Uzyskaj know-how i umiejętności​
Naucz się planowania strategicznego w kontekście transformacji klimatycznej
INFORMACJE O WARSZTACIE
4 godziny warsztatu
Stacjonarnie w Warszawie
Dla średniozaawansowanych
Praca z planem przejściowym w transformacji klimatycznej
Twoja firma przygotowuje się do raportowania ESG lub jest w łańcuchu wartości firm zobowiązanych do raportowania ESG? Planujesz przeprowadzić proces transformacji klimatycznej w organizacji?
To może być łatwe zadanie, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Podczas warsztatów zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci strategicznie zaplanować transformację klimatyczną, w tym zarządzanie ryzykiem i możliwościami.

Poznasz standardy w raportowaniu niefinansowym oraz elementy, które wymagają zewnętrznego audytu. Zdobędziesz wiedzę kompatybilną z najnowszymi przepisami EFRAG, zgodną z wytycznymi zawartymi w ESRS, GRI i strategicznym podejściu do zagadnień związanych z ESG.
Adresaci WARSZTATU ESG
Pracownicyo podstawowej i średniozaawansowanej znajomości zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem
Osoby pracujące w działach powiązanych z raportowaniem niefinansowym
Pracownicy sektora MŚP
CO ZYSKASZ
Twoje korzyści
z udziału w warsztacie
Podczas 4 godzin warsztatu zdobędziesz niezbędne umiejętności do planowania strategicznego w kontekście transformacji klimatycznej
Dowiesz się, jak strategicznie planować cele klimatyczne w kontekście standardów ESRS
Nauczysz się poprawnie opisywać ujawnienia
Zgłębisz wiedzę na temat różnic pomiędzy nowymi a starymi standardami
Zdobędziesz najświeższą wiedzę w zakresie najnowszych standardów raportowania, wraz z wchodzącymi od połowy 2024 standardami dla MŚP i oceną podwójnej istotności
W praktyce nauczysz się przeprowadzania procesu analizy ryzyk klimatycznych
Będziesz uczyć się od ekspertów w dziedzinie doradców biznesowych i ESG
Uzyskasz certyfikat Szkoły ESG wydawany przez stabilne instytucje: Krajową Izbę Gospodarczą oraz ADN Akademię
Przy udziale co najmniej 3 osób jednej firmy w warsztacie, naliczony zostanie rabat 20%
PROGRAM RAMOWY
Planowanie strategiczne w kontekście transformacji klimatycznej –
zarządzanie ryzykiem i możliwościami
Program warsztatu ESG (10:00 - 14:00)
Zakres audytu

GHG Protocol dla Zakresu 1, 2, 3;

• W tym finansowane emisje, jeżeli dotyczy

Analiza scenariuszowa ryzyk fizycznych i ryzyk przejścia, które mają wpływ na działanie spółki, oraz szans.

• Metodologia ryzyk przejścia
    • Metodologia ryzyk fizycznych

Raportowanie ESG ‒ CSRD

• Wymogi ogólne i ogólne ujawnianie informacji
    • ESRS E1 – Zmiana klimatu

Techniczne elementy ujawnień danych i formy ich prezentowania GRI, ESRS MDR-A:T

Zadanie praktyczne: analiza ryzyk klimatycznych. Case study oparty na rzeczywistych danych makroekonomicznych i klimatycznych. Analiza wyników i prezentowanie wniosków w grupach.

Uczestnicy przeprowadzą proces analizy ryzyka: rozpoczynając od zidentyfikowania odpowiednich ryzyk dla wybranego sektora, poprzez obliczenie ich poziomów dla ryzyk fizycznych i ryzyk przejścia, a kończąc na wyciągnięciu odpowiednich wniosków, na podstawie pakietu z danymi rynkowymi i wynikami pomiarów dla różnych lokalizacji.

Warsztat praktyczny

Plan przejściowy w transformacji klimatycznej:

Analiza wyników przeprowadzonego audytu i rozpoznanie różnic.

• Zarówno porównując z obecnymi standardami i metodologiami, jak również z przeprowadzonym badaniem analizującym standardy wśród największych spółek na świecie

Określenie strategii spółki

• Nakreślenie polityki klimatycznej i pragmatyczne oszacowanie planowanych celów w kontekście ujawnianych kategorii ESG.

Aktualizacja scenariuszy klimatycznych i dostosowanie wpływu na funkcjonowanie spółki

Aktualizacja raportowania o najnowsze standardy, wraz z wchodzącymi od połowy 2024 standardami dla SME i oceną podwójnej istotności

Informacje o warsztacie:
Liczba godzin:
Liczba spotkań:
Wybierz datę:

z ostatnich 30 dni 890.00

netto
Aktualna cena:
890 zł + 23% VAT
Miejsce:
‍ADN Akademia

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia najpóźniej na 7 dni kalendarzowych przed terminem szkolenia, z przyczyn niezależnych od Organizatora lub z powodu niezebrania się grupy o wymaganej minimalnej liczbie uczestników.
EKSPERCI
Poznaj prowadzących
Michał
Sitarski
Management Solutions
Marta
Janaszkiewicz
Manager Management Solutions – Manager w Management Solutions z wieloletnim doświadczeniem biznesowym
Karol
Kielak
Management Solutions
Dokument ukończenia
szkolenia: certyfikat
Certyfikat Szkoły ESG liczy się w raportach zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie jest sygnowane przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Akademię ADN, renomowane i stabilne podmioty cieszące się zaufaniem firm oraz instytucji.
Przedsiębiorcy wdrażający zasady zrównoważonego rozwoju, niezależnie czy są już zobowiązani do raportowania ESG czy znajdują się w tzw. łańcuchach wartości, dzięki uczestnictwu w Szkole ESG, uzyskanym wyróżnieniom mogą zwiększyć raportowaną liczbę pracowników przeszkolonych w obszarze ESG. Takie informacje są objęte raportowaniem ESG, szczególnie przez Zarząd i Radę Nadzorczą.

Zobacz inne warsztaty
Uzyskaj praktyczne umiejętności niezbędne w pracy w obszarze ESG
Ślad węglowy organizacji w praktyce
Dowiedz się więcej