Baza wiedzy

Od pół roku pracujemy nad Krajowym Standardem #ESG!

esg-wpis

Od pół roku pracujemy nad Krajowym Standardem #ESG!

W tym celu Krajowa Izba Gospodarcza (Polish Chamber of Commerce) i Komitet ds. ESG nawiązali współpracę z Bureau Veritas Group – światowym liderem branży TIC (Testing, Inspection and Certification) dostarczającym wysokiej jakości usługi mające na celu pomoc klientom w spełnianiu stale rosnących wymagań związanych z jakością, bezpieczeństwem i higieną pracy, ochroną środowiska oraz odpowiedzialnością społeczną.

Wspólnymi siłami tworzymy Krajowy Standard ESG, który pozwoli przygotować przedsiębiorców do wdrożenia strategii zrównoważonego rozwoju zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej. Nasz #Standard będzie przyjazny zarówno dla dużych firm jak i dla sektora #MŚP. Zaletami naszego #Standardu będą:

💡 skupienie się na najważniejszych wskaźnikach, wyznaczających firmom kierunki zrównoważonego rozwoju
💡 kompatybilność ze wskaźnikami europejskimi
💡 przystosowanie europejskich wskaźników do realiów prawnych i gospodarczych naszego kraju

💬 Polscy przedsiębiorcy muszą zrozumieć, że zrównoważony rozwój to klucz do zachowania konkurencyjności na rynku krajowym, ale również na rynkach europejskich. Dlatego mamy nadzieję, że Krajowy Standard ESG doprowadzi do tego, by ESG faktycznie stało się w Polsce standardem – mówi Karolina Opielewicz, członkini zarządu KIG i inicjatorka projektu.

Opracowanie Krajowego Standardu ESG od sierpnia jest głównym działaniem Komitetu ds. ESG, w którym zgromadziliśmy najwybitniejszych ekspertów i praktyków zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem.