Baza wiedzy

Puls Biznesu: Biznes czeka ESG-owa pobudka!

puls-biznesu-6-10

Puls Biznesu: Biznes czeka ESG-owa pobudka!

Kolejny dzień, w którym mówimy o #ESG, tym razem na łamach Pulsu Biznesu. Dlaczego robimy tyle hałasu? Najlepiej na to pytanie odpowiada szefowa komitetu ds. ESG we wspomnianym artykule.

💬 ESG to nie jest trend, moda, okazja dla firm do wykazania swojego prośrodowiskowego i prospołecznego podejścia. To są dla coraz większego grona przedsiębiorstw obowiązki wynikające wprost z ustawy o rachunkowości i dyrektyw unijnych. Nawet ci, którzy wprost nie zostają nimi objęci, muszą się nauczyć raportowania niefinansowego, bo takich danych wymagać będą od nich więksi kontrahenci i instytucje finansowe – tłumaczy Jolanta Okońska-Kubica, przewodnicząca Komitetu ds. ESG w #KIG.

Wejście w życie sprawozdawczości niefinansowej będzie rozłożone na trzy etapy:

🟢1 stycznia #2024 r. – dla przedsiębiorstw już podlegających dyrektywie o sprawozdawczości niefinansowej
🟢1 stycznia #2025 r. – dla dużych przedsiębiorstw niepodlegających obecnie dyrektywie o sprawozdawczości niefinansowej
🟢1 stycznia #2026 r. – dla notowanych MŚP oraz małych i niezłożonych instytucji kredytowych i wewnętrznych zakładów ubezpieczeń.

Jeśli ciągle nie przygotowałeś swojej firmy na zmianę, koniecznie nadrób zaległości: dowiedz się czym jest ESG, oraz jak nowe przepisy przełożą się na funkcjonowanie Twojej firmy. Warto zacząć od napisania strategii zrównoważonego rozwoju. A jak ją napisać? Tego dowiesz się podczas zajęć w #SzkolaESG

Zapisz się do Szkoły ESG 👉 www.szkolaesg.pl

Cały artykuł można przeczytać tutaj 👉 https://lnkd.in/ddZNqeAJ