Baza wiedzy

Webinar: Transformacja energetyczna w przedsiębiorstwie

Należyta staranność w ESG 2kl

Webinar: Transformacja energetyczna w przedsiębiorstwie

Transformacja energetyczna to nie tylko wyzwanie, ale też szansa na zwiększenie konkurencyjności, obniżenie kosztów i budowanie wizerunku odpowiedzialnej firmy

 

Podczas webinaru eksperci z firmy AnywhereTo przekazali niezwykle wartościową wiedzę dotyczącą efektywnego wykorzystania energii elektrycznej oraz gazu w przedsiębiorstwach. Omówiono wiele kluczowych zagadnień, takich jak przyczyny poziomu cen energii elektrycznej w Polsce, znaczenie własnych źródeł wytwórczych energii, czy praktyczne implikacje korzystania z energii zielonej dla redukcji śladu węglowego. Nie zabrakło także inspirujących studiów przypadków prezentujących skuteczne transformacje energetyczne w firmach.

Webinar został podzielony na dwie części, teoretyczną i praktyczną, zapewniając wszechstronną wiedzę oraz konkretną analizę przypadków.

Dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą podjąć bardziej świadome decyzje dotyczące zużycia energii w swoich firmach, retransmisja tego wydarzenia stanowi doskonałą okazję do zdobycia cennej wiedzy i inspiracji. Niezależnie od tego, czy prowadzisz międzynarodową korporację czy małą rodzinna firmę, nasz webinar pomoże Ci spojrzeć na transformację energetyczną z nowej perspektywy.

 

Podczas webinaru, którego retransmisję udostępniamy poniżej, omówiliśmy:

  • przyczyny poziomu cen energii elektrycznej w Polsce,
  • znaczenie własnych źródeł wytwórczych energii,
  • praktyczne implikacje korzystania z energii zielonej i jej wpływ na redukcję śladu węglowego,
  • korzyści płynące z zarządzania własnym profilem zużycia energii,
  • różne modele kontraktacji energii elektrycznej i gazu dostępne na rynku,
  • opłacalność własnej energii z odnawialnych źródeł energii (OZE),
  • kluczową rolę energii elektrycznej w raportowaniu ESG (Environmental, Social, and Governance).

 

Prelegent webinaru:

Marcin Zubrycki ‒ CEO i założyciel AnywhereTo, jest doświadczonym ekspertem branży energetycznej z bogatym doświadczeniem w firmach międzynarodowych. Jego pasja do innowacji i zrównoważonego rozwoju doprowadziła do stworzenia AnywhereTo ‒ firmy, która prowadzi transformację energetyczną dla wielu przedsiębiorstw. Zanim założył AnywhereTo, zdobył cenne umiejętności, pracując w różnych firmach na arenie międzynarodowej. Jego determinacja, wizja i zdolność do przewidywania przyszłych trendów uczyniły go liderem, który inspiruje innych do podejmowania wyzwań i dążenia do efektywności energetycznej.

 

Retransmisja Webinaru

Skorzystaj z naszej oferty szkoleń i warsztatów, które przygotowaliśmy z myślą o przedsiębiorcach dążących do zwiększenia świadomości i skuteczności działań w obszarze ESG. Podejmuj świadome decyzje dotyczące transformacji energetycznej w Twojej firmie! Poznaj nasze szkolenia!