Baza wiedzy

Webinar: Oblicz ślad węglowy swojej firmy

oblicz ślad węglowy firmu - webinar

Webinar: Oblicz ślad węglowy swojej firmy

Podczas webinaru, który odbył się 17 stycznia 2024 roku Mikolaj Potocki z Altemis, członek komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej opowiedział o najważniejszych wyzwaniach związanych z liczeniem śladu węglowego. Z kolei Rafał Smuga i Sebastian Piórek z ING Polska zaprezentowali darmowy kalkulator do obliczania śladu węglowego – jedno z wielu takich narzędzi na rynku.

Jak prawidłowo policzyć ślad węglowy generowany przez przedsiębiorstwa.

Ograniczając swój ślad węglowy, firmy mogą liczyć na szereg innych korzyści takich jak np. zmniejszenie kosztów. Wynikają one z obniżenia zużycia energii, dostęp do lepszych warunków finansowania albo wdrożenie innowacji (np. poprzez digitalizację procesów).

Ponadto, coraz częściej partnerzy biznesowi, kontrahenci czy klienci będą pytali firmy o to, jaki ślad węglowy generują. Będą sprawdzać emisyjność swoich dostawców – nawet małych podmiotów, które nie są zobowiązane do raportowania takich danych.

W trakcie webinaru poruszone zostały tematy:

 

  • Czym jest ślad węglowy i dlaczego może być ważny dla Twojej firmy.
  • Czym jest ślad węglowy w zakresie 1,2 i 3.
  • Jak zbudować konkurencyjność klimatyczną firmy.
  • Jak samodzielnie obliczyć ślad węglowy Twojej firmy w narzędziu bezpłatnie udostępnionym przez ING Bank Śląski.
  • W ramach wydarzenia zaplanowaliśmy także sesję Q&A z ekspertami.

 

Prelegenci:

  • Rafał Smuga – Senior Expert Innovation Lead, ING Polska;
  • Sebastian P.iórek – Product Owner, service designer; ING Polska;
  • Mikolaj Potocki – Altemis.

Partnerem webinarium było ING Polska.

Zobacz webinar: Weninar: Oblicz ślad węglowy swojej firmy


Poznaj szkolenia ESG z tematyki Śladu węglowego

W ramach tego szkolenia skupimy się na tematyce śladu węglowego i środowiskowego firmy oraz jej produktów. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z istotą i znaczeniem śladu węglowego. Jest on miarą emisji gazów cieplarnianych związanych z działalnością organizacji.
Podczas szkolenia omówione zostaną również aspekty związane z wpływem organizacji i jej produktów na powietrze, wodę, glebę, różnorodność biologiczną i ekosystemy. Uczestnicy dowiedzą się, jak przeprowadzać analizę i monitorować wpływ swojej firmy na środowisko naturalne.

Ważnym elementem szkolenia jest przedstawienie narzędzi, które umożliwią monitorowanie i obniżanie śladu węglowego i środowiskowego. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z praktycznymi rozwiązaniami i technikami. Można je zastosować w swojej działalności w celu redukcji negatywnego wpływu na środowisko.
Podczas szkolenia omówimy również zaprezentowane przykłady dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań związanych z minimalizacją śladu węglowego i środowiskowego. Uczestnicy dowiedzą się, jakie kroki podejmują inne organizacje i jak można się nimi inspirować w dążeniu do większej zrównoważoności.

Na zakończenie modułu odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi. Uczestnicy będą mieć okazję zgłosić swoje wątpliwości i uzyskać dodatkowe informacje na temat śladu węglowego i środowiskowego.

Szkolenie ESG Ślad węglowy i środowiskowy firmy i jej produktów: Zapisz się


Zapraszamy na cykl szkoleń, który w swojej tematyce porusza inne kwestie środowiskowe i zmian technologii w firmie: Zobacz program szkolenia