Obliczanie śladu węglowego i środowiskowego dla produktów i usług. NOWOŚĆ

Warsztat stacjonarny w Warszawie

Uzyskaj cenne know-how i umiejętności​

Samodzielnie obliczaj ślad środowiskowy i węglowy ‒ zgodnie z GHG Protocol

Ślad węglowy i środowiskowy dla produktów i usług możesz obliczyć samodzielnie, a podczas warsztatu z ekspertką Szkoły ESG dowiesz się, jak to zrobić.

Zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności, które pozwolą ci na samodzielne przeprowadzenie obliczeń śladu węglowego produktów zgodnie ze standardem GHG Protocol. Nauczysz się interpretować i spełniać poszczególne wymagania standardu oraz przeprowadzić obliczenia śladu środowiskowego.

Twoje korzyści z udziału w warsztacie

1. Podczas 4-godzinnego warsztatu nauczysz się poprawnie interpretować wymagania standardu obliczeń śladu węglowego i środowiskowego
  2. Będziesz wiedzieć, jak samodzielne przeprowadzać obliczenia śladu węglowego produktu
  3. Będziesz mieć wiedzę, jak zarządzać realizacją projektu śladu węglowego w firmie
  4. Zdobędziesz certyfikat Szkoły ESG sygnowany przez stabilne instytucje: Krajową Izbę Gospodarczą i ADN Akademię

Program warsztatu ESG | 10:00 - 14:00

• Ślad węglowy i środowiskowy produktu – podstawowe pojęcia

Metodologia obliczeń – podstawy teoretyczne

• Kategorie wpływu – jak obliczyć wpływ na klimat, powietrze, wodę, glebę, różnorodność biologiczną i ekosystemy?
  • Zakres analizy i dane wejściowe – jakie informacje są niezbędne?

Obliczenia śladu węglowego produktu

• Ćwiczenia z obliczania śladu węglowego

Dobre praktyki

• Proces doskonalenia obliczeń
  • Raportowanie i komunikacja

Sesja pytań i odpowiedzi

Adresaci warsztatu ESG

• Specjaliści oraz managerowie ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwój
  • Pracownicy zajmujący się obliczeniami śladu węglowego

Prowadząca

Agnieszka Potęga

Partner | Altemis Sp. z o.o.

Ekspertka w zakresie Zrównoważonego Rozwoju, która w swojej codziennej pracy wspiera różnego rodzaju organizacje w zmniejszaniu ich niekorzystnego wpływu na środowisko.

Specjalizuje się w obszarze zmian klimatu, w szczególności skupia się na obliczeniach śladu węglowego organizacji i produktów. Zajmuje się przygotowywaniem strategii dekarbonizacji oraz przeprowadzaniem weryfikacji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z normą ISO 14064-3.

Wspiera firmy w zakresie raportowania niefinansowego oraz do niezależnych organizacji takich jak np. CDP (Climate Change i Supply Chain).

Dzięki doświadczeniu zdobytemu w dziesiątkach projektów z obszarów ESG dla różnych branż (zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym) jest w stanie efektywnie wspierać firmy nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktyczną.

Regularnie prowadzi szkolenia, które są dla niej okazją do dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi.

warsztat stacjonarny