Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych i transformacja w kierunku neutralności klimatycznej firmy

Moduł I

1500,00 

1500,00 
Sku:
N/A
Udostępnij:

Przy udziale co najmniej 3 osób z jednej firmy w szkoleniu, naliczony zostanie rabat 20%

Program

Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych i transformacja w kierunku neutralności klimatycznej firmy
 • Zapoznanie się z politykami i regulacjami prawno-ustrojowymi, takimi jak Dyrektywa CSRD i Rozporządzenie w sprawie Taksonomii
 • Planowanie transformacji klimatycznej firmy poprzez adaptację i mitygację zmian klimatu
 • Wykorzystanie śladu węglowego organizacji i produktów jako podstawy do planowania transformacji
 • Przykłady dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań
 • Sesja pytań i odpowiedzi

Opis szkolenia

Szkolenie skupia się na temacie ograniczania emisji gazów cieplarnianych oraz transformacji w kierunku neutralności klimatycznej firmy. Podczas tego modułu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z istotnymi politykami i regulacjami prawno-ustrojowymi, takimi jak Dyrektywa CSRD i Rozporządzenie w sprawie Taksonomii, które wpływają na działania związane z ochroną klimatu. Główne tematy, które zostaną omówione podczas szkolenia to planowanie transformacji klimatycznej firmy poprzez adaptację i mitygację zmian klimatu oraz wykorzystanie śladu węglowego organizacji i produktów jako podstawy do planowania transformacji. Uczestnicy będą mieli również okazję zapoznać się z przykładami dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań stosowanych w różnych branżach.
Szkolenie prowadzone w formie interaktywnych sesji, które umożliwią uczestnikom zadawanie pytań i uzyskanie odpowiedzi na nurtujące ich tematy. Szkolenie ma na celu dostarczenie praktycznej wiedzy i narzędzi, które pomogą firmom w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych oraz realizacji transformacji w kierunku neutralności klimatycznej.

Ścieżka zgodności z wymogami zrównoważonych środowiskowo inwestycji (poświęcona środowisku i technologiom)

 • Cały cykl szkoleń został podzielony na 6 modułów tematycznych.
 • Każdy moduł odbywać się będzie w dwóch terminach.
 • Czas trwania każdego z modułów to 6 godzin.
 • Szkolenia odbywać się będą w formie online.
 • W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość na bieżąco zadawania pytań wykładowcom.

 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia najpóźniej na 7 dni kalendarzowych przed terminem szkolenia, z przyczyn niezależnych od Organizatora lub z powodu niezebrania się grupy o wymaganej minimalnej liczbie uczestników.

  Tematy

 • Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych i transformacja w kierunku neutralności klimatycznej firmy
 • Ograniczanie emisji zanieczyszczeń i poprawa różnorodności biologicznej i ekosystemów
 • Ekoprojektowanie
 • Projektowanie funkcjonowania firmy w obiegu zamkniętym
 • Ślad węglowy i środowiskowy firmy i jej produktów
 • Zrównoważone projekty i finansowanie

 • Termin;

  Termin: 4.09.2024 r., Termin: 23.10.2024 r.