Baza wiedzy

Agnieszka Skorupińska w debacie w Rzeczpospolitej o zrównoważonym rozwoju

skorupinska

Agnieszka Skorupińska w debacie w Rzeczpospolitej o zrównoważonym rozwoju

Rzeczpospolita: Zrównoważony rozwój i zamykanie obiegu mogą być szansą dla firm!

O ile są w Polsce liderzy rynku, którzy mają wiedzę i motywację do zmian, płynącą nie tyle z regulacji, ile z chęci budowania swojej przewagi konkurencyjnej, o tyle luka wiedzy do uzupełnienia wciąż jest bardzo duża – powiedziała podczas debaty zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” Agnieszka Skorupińska, wiceprzewodnicząca Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej i partnerka w kancelarii CMS Poland.

Skorupińska zaznaczyła, że choć także wśród małych i średnich firm są liderzy ESG, to większość tych firm nie wie, co dla nich oznaczają nowe regulacje. Czują się zagubione, choć i tak ich świadomość znacząco wzrosła w ostatnim roku, m.in. z pomocą szkoleń czy webinarów organizowanych przez KIG.

Artykuł można przeczytać tutaj: https://www.rp.pl/forum-esg/art38026161-zrownowazony-rozwoj-i-zamykanie-obiegu-moga-byc-szansa-dla-firm