Baza wiedzy

Borys D. Sawicki w DGPtalk o obowiązujących od 1 stycznia nowych przepisach w Niemczech.

04-boryssawicki

Borys D. Sawicki w DGPtalk o obowiązujących od 1 stycznia nowych przepisach w Niemczech.

Gościem wczorajszego DGPtalk był Borys D. Sawicki, członek Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Opowiadał o obowiązujących od 1 stycznia nowych przepisach w Niemczech.

Przedsiębiorstwa działające na tamtejszym rynku mają obowiązek monitorowania praw człowieka i zagadnień środowiskowych po stronie swoich dostawców, co wpływa na wiele polskich film.

📈 Warto pamiętać, że Niemcy niezmiennie pozostają naszym głównym partnerem handlowym. W jedenastu miesiącach roku 2022 nasz eksport sięgnął tu 87,7 mld EUR i jednocześnie okazał się o 15,6% wyższy niż przed rokiem. W okresie styczeń – październik eksport był wyższy niż przed dwunastoma miesiącami o 16,5% – podaje KIG.

Rozmowę można przesłuchać pod linkiem: https://www.gazetaprawna.pl/podcasty/obiektywnie-o-biznesie/wideo/8637742,borys-sawicki-przedsiebiorstwa-dzialajace-na-rynku-niemieckim-maja-obowiazek-monitorowania-praw-czlowieka-i-zagadnien-srodowiskowych-po-stronie-swoich-dostawcow-podcast.html