Baza wiedzy

Jeżeli ciągle myślisz, że ESG to chwilowa moda, to koniecznie posłuchaj tego podcastu

kubicka

Jeżeli ciągle myślisz, że ESG to chwilowa moda, to koniecznie posłuchaj tego podcastu

Zapraszamy do odsłuchu podcastu DGPtalk z udziałem szefowej Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej – Jolanty Okońskiej-Kubicy.

💬 ESG to jest nowa globalna idea gospodarowania, która ma sens wtedy kiedy wszyscy będziemy dążyć do tego, aby rozwój gospodarczy wyglądał w taki sposób żeby nie ograniczał rozwoju przyszłych pokoleń. Wykorzystując obecne zasoby, narzędzia gospodarcze szukamy takich rozwiązań, aby przyszłe pokolenia były w stanie normalnie funkcjonować, aby mogły cieszyć się świadomym rozwojem, aby nasza globalna społeczność funkcjonowała jak najlepiej, cieszyła się zdrowiem i dobrym samopoczuciem – mówi Jolanta Okońska-Kubica.

Jeżeli ciągle myślisz, że ESG to chwilowa moda, to koniecznie posłuchaj tej rozmowy! Zrównoważony rozwój to kompleksowa koncepcja strategii działania przedsiębiorstw – u nas może nie jest jeszcze bardzo znana, ale wystarczy przeczytać dzisiejszego Financial Times gdzie trzyliterowy skrót pojawia się nader często.

https://www.gazetaprawna.pl/podcasty/obiektywnie-o-biznesie/wideo/8557265,jolanta-okonska-kubica-nasz-rozwoj-gospodarczy-nie-moze-ograniczac-rozwoju-przyszlych-pokolen-podcast.html