Baza wiedzy

Wprowadzenie do ESG, czyli krótko o nowych obowiązkach firm

SZKOLA-ESG.pom_.

Wprowadzenie do ESG, czyli krótko o nowych obowiązkach firm

Podczas webinarium omówione zostały zagadnienia dotyczące wymagań UE w zakresie ESG i wynikające z nich obowiązki dla polskich firm na najbliższe lata.

Dodatkowo podczas wydarzenia zaprezentowane zostały działania Krajowej Izby Gospodarczej w zakresie zrównoważonego rozwoju, między innymi o Standardzie Zrównoważonego Zarzadzania Organizacją – przygotowywanym przez KIG.

Uczestnikom zaprezentowana została także oferta Szkoły ESG – wspólnego projektu KIG i ADN Akademia – w ramach, której prowadzone są obszerne szkolenia merytoryczne dotyczące wsparcia rozwojowego firm zgodnie z wymaganiami polityk i regulacjami krajowymi i unijnymi.

Retransmisja Webinaru

 

Webinarium poprowadziły:

 

  • Jolanta Okońska – Kubica, przewodnicząca Komitetu KIG ds. ESG, Dyrektor Zarządzająca ENVIPOL.
  • Agnieszka Skorupińska, wiceprzewodnicząca Komitetu KIG ds. ESG, prawniczka, koordynatorka ds. ESG w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w kancelarii CMS.
  • Karolina Opielewicz, członkini zarządu Krajowej Izby Gospodarczej