Baza wiedzy

Agnieszka Skorupińska w rozmowie z DGPtalk o przyjętej przez Parlament Europejski dyrektywie CSRD

skorupinska

Agnieszka Skorupińska w rozmowie z DGPtalk o przyjętej przez Parlament Europejski dyrektywie CSRD

Coraz głośniej jest o ESG, a to znaczy, że nas słychać!

Nas, a konkretnie Agnieszkę Skorupińską, wiceprzewodniczącą Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz partnerkę w kancelarii CMS Polska. Agnieszkę Skorupińską w rozmowie z DGPtalk mówiła o przyjętej przez Parlament Europejski dyrektywie #CSRD, oraz o tym czym są #ESRS, których boją się przedsiębiorcy, choć nikt (prawie) #ESRS jeszcze nie widział.

#ESG wcale nie jest straszne, tylko proste i logiczne – dlatego polecamy wywiad z Agnieszką Skorupińską, która krok po kroku opowiada o co w tym wszystkim chodzi.

💬 Dyrektywa jest rzeczywiście milowym krokiem w temacie raportowania niefinansowego. Jest to dokument, który był procedowany przez 1,5 roku i w końcu udało się go przyjąć 29 listopada, a więc dosłownie przed chwilą. Dyrektywa ta zastępuje dotychczas obowiązujące przepisy, które okazały się niewystarczająco skuteczne jeśli chodzi o nakłanianie przedsiębiorców do raportowania niefinansowego. Jest ona znacząco zaostrzonym instrumentem w stosunku do tego, co obowiązywało dotychczas – mówi Agnieszka Skorupińska.

Zapraszamy do odsłuchu: https://www.gazetaprawna.pl/podcasty/obiektywnie-o-biznesie/wideo/8604075,agnieszka-skorupinska-u-podstaw-raportowania-niefinansowego-stoi-europejski-zielony-lad-podcast.html