Baza wiedzy

KIG Patronem Studiów Podyplomowych ESG i transformacja klimatyczna na SGGW

recycle-5591472_1280

KIG Patronem Studiów Podyplomowych ESG i transformacja klimatyczna na SGGW

KIG i SGGW razem na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Krajowa Izba Gospodarcza, lider w obszarze wsparcia biznesu w zakresie zrównoważonego rozwoju i ESG, objęła patronat nad Studiami Podyplomowymi ESG i transformacja klimatyczna prowadzonymi przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW).

Studia te, realizowane w trybie zdalnym, skierowane są do szerokiego spektrum uczestników, w tym osób chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat strategii ESG, specjalistów zajmujących się zrównoważonym rozwojem w firmach, kadry menedżerskiej, właścicieli firm, pracowników sektora publicznego oraz wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju i raportowania niefinansowego. Założeniem studiów jest, aby absolwenci na podstawie zdobytej wiedzy potrafili pomagać organizacjom w przygotowaniu raportu niefinansowego oraz osiąganiu wyznaczonych celów związanych z zieloną transformacją.

Gwarancją wysokiego poziomu tych studiów jest nie tylko ich program, lecz także zespół wykładowców: specjalistów z SGGW oraz zaproszonych ekspertów z innych renomowanych uczelni oraz praktyków, którzy posiadają bogate doświadczenie we wdrażaniu strategii ESG – stąd także udział Krajowej Izby Gospodarczej. To sygnał dla uczestników studiów, że mogą liczyć na najwyższy poziom merytoryczny i praktyczny.

Karolina Opielewicz, Członkini Zarządu KIG:

Studia Podyplomowe SGGW to kolejny projekt edukacyjny z zakresu ESG, w który angażujemy się jako Krajowa Izba Gospodarcza. Cieszymy się, że mamy realny wpływ na kształcenie kadr, które będą odpowiadać za zieloną transformację w polskich przedsiębiorcach. Jednocześnie, nasze partnerstwo przy studiach podyplomowych SGGW dowodzi, że jako KIG współpracujemy z grupą ekspertów w szeroko rozumianym obszarze ESG, których wiedza i doświadczenie spotyka się z powszechnym uznaniem.

Studia Podyplomowe ESG i transformacja klimatyczna na SGGW to doskonała okazja dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji w obszarze zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu.

Więcej >>> TUTAJ